Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najtrudniej jest w Łomiankach

20 lutego 2006 | Nieruchomości, budownictwo | JK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PRZEWODNIK INWESTORA Zanim kupisz ziemię i zaczniesz budować (2) Najtrudniej jest w Łomiankach Gdzie zdobyć dane dotyczące zasięgu planów zagospodarowania, rozbudowy infrastruktury czy wysokości podatków i innych opłat dla wybranej działki? Dziś przewodnik po Starych Babicach, Izabelinie, Ożarowie Mazowieckim oraz Lesznie, Błoniu i Łomiankach. W Starych Babicach uchwalono plany zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu inwestorzy wiedzą, co i gdzie mogą budować (c) JAKUB OSTAŁOWSKI

Gminy należące do powiatu warszawskiego zachodniego to z jednej strony Stare Babice i Izabelin, w których uchwalono większość planów zagospodarowania przestrzennego (co ułatwiło życie w równej mierze inwestorom, jak i urzędnikom). Z drugiej strony - Łomianki i Leszno, gdzie planów praktycznie nie ma. Natomiast w Ożarowie Mazowieckim wszystkie plany mają zostać opracowane w tym roku, a w Błoniu wkrótce obejmą swym zasięgiem tereny inwestycyjne wzdłuż trasy poznańskiej.

Stare Babice

> W urzędzie w Starych Babicach nie wydaje się już decyzji o warunkach zabudowy, bowiem gmina może pochwalić się uchwaleniem wszystkich planów zagospodarowania przestrzennego.

> Zajrzeć w plany oraz otrzymać wypis i wyrys można w referacie architektury (kierownik - Kazimierz Steć). Nowe plany określają m.in. normatywy budowlane, w tym minimalne powierzchnie działek pod zabudowę od 550 - 700 mkw. na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament