Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Życie bez wody

20 lutego 2006 | Warszawa | AG MK
źródło: Nieznane

OŻARÓW MAZOWIECKI Życie bez wody Ponad połowa mieszkańców ośmiotysięcznego miasta od trzech dni nie ma pitnej wody, bo sanepid wykrył bakterie coli. Życie skupia się więc przy beczkowozach. Sprawę skażenia bada prokuratura Od piątku większość mieszkańców Ożarowa skazana jest na picie wody dostarczanej beczkowozami (c) ROBERT GARDZIŃSKI

Skażenie wody bakterią coli odkryto w piątek. Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna natychmiast zdecydowała o zamknięciu ujęcia przy ul. Partyzantów, z którego dostarczana jest woda do ponad 5 tysięcy mieszkańców - w całym Ożarowie mieszka ponad 8 tysięcy. Odcięto więc bloki na osiedlach Kabel, Zientarówka, Franciszków i Poniatowskiego. Po interwencji burmistrza Kazimierza Stachurskiego w wojewódzkim sanepidzie woda w rurach znów popłynęła.

- Wprowadzono jednak bezwzględny zakaz jej spożywania - mówi burmistrz Stachurski. - Może służyć jedynie do spłukiwania muszli klozetowych.

Herbata z beczki

W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament