Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Boom na zdrową żywność

20 lutego 2006 | Ekonomia | IT
źródło: Nieznane

ROLNICTWO Rośnie w Polsce popularność upraw ekologicznych Boom na zdrową żywność W ciągu ostatnich trzech lat potroiła się w naszym kraju liczba ekologicznych gospodarstw

Na świecie zdrowa żywność przebojem zdobywa rynki. Wartość światowego rynku tej żywności szacowana była w 2004 r. na ponad 24 mld USD. Ze wzrostem zapotrzebowania rośnie powierzchnia upraw. Już ponad pół miliona gospodarstw w 110 krajach stosuje metody ekologiczne. Na powierzchni 26 mln ha nie ma żadnej agrochemii, inżynierii genetycznej, sztucznych środków ochrony roślin i dodatków. Tylko płodozmian, naturalne nawożenie i takaż ochrona.

Wśród państw, które mają u siebie najwięcej ekogospodarstw, przoduje Australia (prawie 12 mln ha powierzchni), Argentyna (2,9 mln ha) i Włochy (ponad 1 mln ha). W porównaniu z tymi gigantami Polska ze 168 tys. ha zajmuje miejsce w trzeciej dziesiątce.

Opłacalny pomysł

Nasz kraj ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament