Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zadowolić budżet, nie prywatyzując

20 lutego 2006 | Ekonomia | AŁ
źródło: Nieznane

ENERGETYKA Jak zadowolić budżet, nie prywatyzując Jeśli minister skarbu otrzyma duże dywidendy, nie będzie musiał wiele sprzedawać

Rządowy program mający przesądzić o prywatyzacji spółek energetycznych i ich łączeniu ciągle wzbudza wiele emocji. Wśród posłów PiS opinie są podzielone. Nie brakuje posłów, którzy wykluczają sprzedaż firm, a już zwłaszcza inwestorom zagranicznym.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wiceministra gospodarki Tomasza Wilczaka, na najbliższym wtorkowym posiedzeniu rząd może nie przyjąć programu dla energetyki. Dyskusje o tym, jaki ma on być, trwają od ponad roku, a kolejne terminy przyjęcia dokumentu są przesuwane.

Wydawało się, że dzieje się tak dlatego, iż najwięcej emocji wzbudza układ firm na energetycznej mapie kraju, czyli to, które grupy skupiające spółki dystrybucyjne mają być połączone z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament