Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zbuntowani i samotni

20 lutego 2006 | Kultura | BH
źródło: Nieznane

56. FESTIWAL FILMOWY W BERLINIE Zbuntowani i samotni "Grbavica" Jasmili Žbanić zdobyła Złotego Niedźwiedzia. Michael Winterbottom i Mat Whitecross dostali nagrodę za reżyserię Pernille Fischer Christensen spontanicznym wybuchem radości przyjęła drugiego Srebrnego Niedźwiedzia. Obok reżyserki hinduski członek jury Yash Chopra (c) JOHANNES EISELE/AFP

To nie było zaskoczenie. "Grbavica" była najlepszym i najciekawszym filmem tegorocznego Berlinale. Raz jeszcze okazało się, że kino może obyć się bez wielkich pieniędzy, hollywoodzkich gwiazd i ogromnej reklamy. Wystarczy wrażliwość artysty, nieobojętnego na to, co dzieje się wokół. Ale też potrzeba sporo odwagi, by na wielkim festiwalu, gdzie w konkursie pokazywane są filmy Altmana, Lumeta, Winterbottoma czy Chabrola, nagrodzić debiutantkę z Bośni. Charlotte Rampling na szczęście tę odwagę miała.

32-letnia Jasmila Žbanić wygląda jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament