Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mroki i uroki w graficznym skrócie

20 lutego 2006 | Kultura | MM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

WYSTAWA Mroki i uroki w graficznym skrócie Rewelacyjna retrospektywa w poznańskim Muzeum Narodowym przypomina o 10. rocznicy śmierci Romana Cieślewicza #Plakat do filmu „L’Attentat”, 1972 Z cyklu Oséelisque, 1995 Plakat do wystawy Paris-Moscou 1900-1930, 1979 Nie ma wojny sprawiedliwej..., 1994 Mona Liza, 1967, (c) REPRODUKCJE MUZEUM NARODOWE W POZNANIU

Ten pokaz zajął całą przestrzeń ekspozycyjną: prawie 400 prac, reprezentujących wszystkie rodzaje twórczej aktywności artysty, wypożyczone z polskich i francuskich zbiorów. Całość zaaranżowana pomysłowo, elegancko i przejrzyście. To dobra tradycja poznańskiej instytucji, której mimo skromnych środków udaje się atrakcyjnie inscenizować wystawy.

Dobrym duchem przedsięwzięcia zdaje się być sam Roman Cieślewicz. Bo jest obecny - na wielokrotnie powiększonym zdjęciu, wykonanym przed 25 laty w hallu poznańskiego muzeum.

Ekspozycja nie jest prowadzona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament