Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sporządzamy zeznanie roczne

20 lutego 2006 | Vademecum Rzeczpospolitej | HL PM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

DEKLARACJA WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI Sporządzamy zeznanie roczne Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych rozliczają się na druku CIT-8. Często oprócz podstawowego formularza muszą wypełnić kilka załączników. 5. 3. 4. 1. 2.

Pokażemy krok po kroku, jak prawidłowo wypełnić formularz CIT-8 wraz z załącznikami.

PRZYKŁAD

Alfa sp. z o.o. ma siedzibę w Poznaniu oraz oddział w Kamiennej Górze w specjalnej strefie ekonomicznej. Spółka zatrudnia 120 osób, w tym w oddziale zamiejscowym pracuje 40 osób na pełnym etacie (zakładamy, że liczba zatrudnionych w 2005 r. nie zmieniała się).

Zakład w Kamiennej Górze wygenerował: > przychody w kwocie 2,5 mln zł, > koszty w kwocie 1,9 mln zł.

Spółka działa wyłącznie w zakresie określonym w zezwoleniu na prowadzenie działalności na terenie strefy, uprawniającym do zwolnienia z podatku dochodowego. W grudniu 2005 r. dochód zakładu wyniósł 150 tys. zł. W 2005 r. poniesiono wydatki inwestycyjne uprawniające do zwolnienia, nieprzekraczające limitu w kwocie 100 tys. zł.

Łączne przychody firmy wyniosły 11 mln zł, a koszty uzyskania przychodów 6 mln zł. Spółka Alfa wykazała podatek należny z tytułu zaliczek w deklaracji za listopad w kwocie 600 tys. zł i taki podatek w sumie zapłaciła w 2005 r. (licząc wszystkie dokonane wpłaty). W rozliczeniu za 2004 r. spółka wykazała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament