Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wspierają, finansują i stają się rozpoznawalni

20 lutego 2006 | Ekonomia | MJ
źródło: Nieznane

MECENAT Wspierają, finansują i stają się rozpoznawalni - Udowodniliśmy, że długotrwała współpraca sponsora z artystą jest korzystna dla obu stron - mówi "Rz" Zbigniew Preisner. Działalność tego znanego polskiego kompozytora przez kilka lat wspierana była przez Plus GSM. I nie jest to wyjątkowy przykład współpracy sztuki i biznesu Artystyczną działalność największych gwiazd popkultury sponsorują międzynarodowe koncerny. Aktualną trasę koncertową The Rolling Stones, która potrwa prawie dwa lata, sponsoruje American Express (c) REUTERS/SERGIO MORAES

Bank PKO BP od 10 lat finansuje krakowską Piwnicę pod Baranami, Grupa Lotos wspiera Bielską Zadymkę Jazzową, Era festiwal filmowy Nowe Horyzonty (przedtem również Erę Jazzu), Nestlé - Warszawską Fundację Filmową, a producent mięsa Sokołów - dziecięcy zespół Sokolik. Sponsorzy często decydują się na pokrywanie całości kosztów danego przedsięwzięcia. W zamian oczekują produktu wysokiej jakości, który staje się też wizytówką firmy.

Luksusowa nisza

PKO Bank Polski szczyci się, że w ciągu swojej 87-letniej historii zawsze był obecny w życiu lokalnych środowisk. Każdego roku wspiera około 700 imprez. Na stałe współpracuje z Muzeum Narodowym, finansuje działalność chóru Poznańskie Słowiki i krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

- Ten bank pomaga nam od 10 lat, od 6 jest największym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament