Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz więcej błędów projektowych

20 lutego 2006 | Nieruchomości, budownictwo | BK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

GUNB zbadał przyczyny katastrof Coraz więcej błędów projektowych Najczęściej przyczynami katastrof budowlanych w Polsce są zdarzenia losowe i zły stan techniczny obiektów. W ostatnich trzech latach dołączyły do nich także błędy projektowe i wykonawcze.

W 2005 roku w Polsce zarejestrowano 132 katastrofy budowlane. Najwięcej, bo 52 katastrofy (co stanowi 40,3 proc.) wydarzyły się w budownictwie mieszkaniowym. Większość z nich przypada niestety na czas użytkowania obiektu (39 katastrof - 30,4 proc.).

Z raportu Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że coraz częściej przyczyną katastrof budowlanych jest nieprzestrzeganie rygorów prawa budowlanego przy projektowaniu i wykonywaniu obiektów. Chodzi tu o odpowiedzialność: projektantów, kierowników budowy, inspektorów nadzoru inwestorskiego, inwestorów. Swoje grzechy na sumieniu mają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament