Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miniony tydzień w gospodarce

20 lutego 2006 | Ekonomia | de
źródło: Nieznane

Miniony tydzień w gospodarce Przedstawiciele organizacji związkowych z całej Europy protestowali we wtorek przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu przeciwko nowym przepisom dotyczącym liberalizacji usług w Unii (c) AFP/FREDERICK FLORIN Poniedziałek 13 lutego >Strach przed wyborami

Plotki, że prezydent rozwiąże parlament, przestraszyły inwestorów. W ostatnich minutach sesji gwałtownie spadły notowania złotego i akcji. Następnego dnia, gdy okazało się, że nie będzie przedterminowych wyborów, notowania wróciły do poprzedniego poziomu.

>Silny złoty niestraszny dla eksporterów

Główny Urząd Statystyczny ogłosił, że w ubiegłym roku wartość sprzedaży za granicę wzrosła prawie o jedną piątą, a import powiększył się tylko o 13 proc. Deficyt w handlu zagranicznym: z 11,7 do 9,2 mld euro. Wzrost eksportu nastąpił mimo umacniania się złotego. Najbardziej zwiększyliśmy sprzedaż do Rosji - o 37,4 proc. (licząc w euro) i na Ukrainę - o 26,9 proc.

>Premier przekonuje radę

Premier Marcinkiewicz spotkał się z zarządem NBP i członkami Rady Polityki Pieniężnej. Premier stwierdził na początku - co podkreślał wielokrotnie wcześniej - że widzi możliwości dalszych obniżek stóp. Zdystansował się od pomysłu rozwiązania Rady Polityki Pieniężnej.

>Wyższy zysk banków

Nadzór bankowy poinformował, że banki w ubiegłym roku zarobiły ponad 9,2 mld złotych, czyli niemal...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament