Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spadły ceny cegły i pustaków

20 lutego 2006 | Nieruchomości, budownictwo | AO
źródło: Nieznane

ILE ZA DOM Martwy sezon Spadły ceny cegły i pustaków Po dwóch miesiącach niezmienionych cen w styczniu nieznacznie spadły ceny materiałów potrzebnych do budowy domu o powierzchni 152 mkw. (opis poniżej). Porównajmy: w październiku 2005 roku koszt zakupu materiałów na dom wynosił 133 081 zł (wraz z projektem), natomiast w styczniu br. 132 395 zł. Różnica to 0,52 proc.

W styczniu spadły ceny pustaków ceramicznych o 3 proc. oraz cegły dziurawki niewiele ponad 3 proc. w porównaniu z październikiem. Spowodowało to spadek cen materiałów potrzebnych do wykonania parteru i poddasza o blisko 1,2 proc. Na ten spadek miała także wpływ zmiana ceny kanału wentylacyjnego (spadek o 3,01 proc. w stosunku do października). Tańsza cegła zmniejszyła też koszty wykonania stropu nad parterem.

Natomiast w stosunku do stycznia 2005 r. ceny materiałów potrzebnych do budowy opisywanego domu spadły o blisko 4,7 proc.

W sklepach z materiałami budowlanymi trwa martwy sezon. Większość zanotowała 35 45-procentowy spadek przychodów w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Wpływ na wyniki stycznia ma niewątpliwie mroźna i śnieżna aura oraz spodziewany spadek popytu po grudniowej gorączce zakupowej, wywołanej końcem ulgi podatkowej. Ostra zima wpłynęła także na spadek (około 15 proc.) przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego mówi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3769

Spis treści
Zamów abonament