Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Twój biznes pod cudzym szyldem

30 września 2006 | Dodatek Rzeczpospolitej | kż
źródło: Nieznane

W zeszłym roku powstało w Polsce 64 nowych sieci franczyzowych, najwięcej w historii Twój biznes pod cudzym szyldem Jesteś przedsiębiorczy, chcesz prowadzić własny biznes. Ale nie masz pomysłu, jaki to mógłby być biznes. Nic nie szkodzi, możesz kupić pomysł od firmy, która odniosła sukces. Do największych systemów ze względu na liczbę jednostek franczyzowych zalicza się sieć stacji benzynowych PKN Orlen (c) BARTOSZ JANKOWSKI

To właśnie nazywa się franczyzą (z ang. franchising) - prowadzenie własnego biznesu pod cudzym szyldem. W zależności od tego, ile ma się pieniędzy, można otworzyć na przykład niewielkie biuro, zakład usługowy, restaurację, sklep albo stację benzynową.

Duże firmy, które z powodzeniem działają na rynku, udostępniają innym przedsiębiorcom swoje know-how, czyli pomysł na biznes. Pokazują, jak zrobić interes, jak urządzić lokal, w którym prowadzi się działalność, szkolą, dostarczają towary lub półprodukty. Przedsiębiorca sam jednak za wszystko płaci, wynajduje miejsce na biznes, inwestuje w niego. Tyle że korzysta ze sprawdzonej recepty, dzięki czemu ogranicza ryzyko porażki. Rozpoczyna działalność pod znaną marką. To może być salon kosmetyczny Yves Rocher, okienko Banku BPH, sklep z ubraniami Divers, restauracja Pizza Dominium lub pralnia sieci 5 a Sec.

Inną korzyścią jest to, że centrala firmy prowadzi ogólnopolskie kampanie reklamowe....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 3955

Spis treści
Zamów abonament