Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Proste piosenki o ważnych sprawach

30 września 2006 | Kultura | PW
źródło: Nieznane

ROZMOWA Proste piosenki o ważnych sprawach Edyta Geppert nagrała nową płytę "Śpiewam życie'', a we wtorek wystąpi w warszawskim Teatrze Roma Edyta Geppert (c) ANDRZEJ ŚWIETLIK Rz: Po kolejnym okresie ciszy pojawia się pani z nową płytą. Ale podobno i na co dzień jest pani zapracowana?

Edyta Geppert: O spokoju w moim życiu donoszą tylko media, nie informując zbyt często, co robię. A ja po prostu wciąż z pasją wykonuję swoją pracę. Satysfakcję daje mi to, że mam wierną publiczność. I że to grono stale się poszerza.

Czyli funkcjonują dwa obiegi kultury - ten oficjalny, w mediach, i drugi, na koncertach, spotkaniach z ludźmi. Zaakceptowała pani tę schizofrenię?

Właściwie nie miałam wyboru, to ogólnoświatowa tendencja. Media tworzą świat ogólnej szczęśliwości i zabawy. I ci, którzy do tego schematu nie pasują, są w najlepszym wypadku pomijani milczeniem, a w gorszym - atakowani niezależnie od jakości tego, co oferują. Nie jestem odosobnionym przypadkiem.

To znaczy, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3955

Spis treści
Zamów abonament