Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Deweloperzy zawierają umowy niedające klientom żadnych praw

30 września 2006 | Prawo | RK
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

NIERUCHOMOŚCI Deweloperzy zawierają umowy niedające klientom żadnych praw Osoba podpisująca umowę rezerwacyjną powinna sprawdzić, czy zawiera ona dokładne informacje dotyczące lokalu - cenę lub termin oddania do użytku. Inaczej bowiem niczego nie gwarantuje

Wzorce umów, które deweloperzy narzucają swoim klientom, są zazwyczaj korzystne tylko dla nich. Przyszłym mieszkańcom nie dają żadnych możliwości zmuszenia firmy do wywiązania się ze zobowiązań. Tymczasem na podstawie odpowiednio skonstruowanej umowy pisemnej można by - w razie niewykonania jej przez dewelopera - dochodzić odszkodowania oraz zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Słowo dał, ale czy dotrzyma

Niedawno było głośno o rezerwacjach, które poszukujący mieszkań zawarli z Pekao Pirelli. Chodziło o budynek w atrakcyjnym miejscu Warszawy przy ul. Okopowej.

- Nie tak łatwo jest znaleźć nowe mieszkanie, które odpowiadało naszym oczekiwaniom. Postanowiliśmy więc zaryzykować i związać się z Pekao Pirelli -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3955

Spis treści
Zamów abonament