Po odstąpieniu od zakazu konkurencji szef nie płaci odszkodowania
- Chcemy zawrzeć z podwładnym umowę o zakazie konkurencji po ustaniu zatrudnienia. Niewykluczone jednak, że wkrótce straci ona znaczenie, bo dział, w którym obecnie jest zatrudniony ten pracownik, zostanie zlikwidowany. Jak ustrzec się przed wypłatą odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji? A jak należy sformułować zapis o karze umownej? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy wprowadza się wobec pracowników mających dostęp do szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. Co do zasady jest to kadra kierownicza.
Pracownikowi, który po rozstaniu z pracodawcą nie podejmuje pracy u konkurencji, należy się rekompensata. Jest to odszkodowanie w wysokości minimum 25 proc. wynagrodzenia otrzymanego przed ustaniem stosunku pracy....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta