Uprawnienia rzeczoznawców majątkowych, pośredników i zarządców nieruchomości
Od 1 stycznia 2008 r. zmieniają się przepisy dla zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami. Na pytania, jakie przez cały czas nadchodzą do redakcji „DOBREJ FIRMY”, odpowiadają eksperci z Ministerstwa Budownictwa
RZECZOZNAWCA Z DYPLOMEM MAGISTRA
- Jestem inżynierem, skończyłem Politechnikę Rzeszowską. Na Akademii Ekonomicznej w Krakowie zrobiłem studia podyplomowe jako rzeczoznawca majątkowy. Teraz odbywam praktykę. Czy po jej zakończeniu w przyszłym roku będę musiał zdawać egzamin?
Tak Rzeczoznawcy majątkowi, aby uzyskać uprawnienia, muszą zdać egzamin. W tym zakresie przepisy się nie zmieniają. Oprócz praktyki i studiów podyplomowych trzeba mieć wyższe wykształcenie magisterskie.
- W lipcu zeszłego roku wysłałam wszystkie niezbędne dokumentywymagane do zakwalifikowania mnie do części pisemnej egzaminu na rzeczoznawcę majątkowego. Dostałam też z ministerstwa decyzję o zakwalifikowaniu mnie do egzaminu wraz z terminem i miejscem egzaminu (koniec września 2006 r.). Niestety, z powodów osobistych nie mogłam przystąpić do egzaminu w wyznaczonym terminie, o czym poinformowałam z wyprzedzeniem ministerstwo stosownym pismem. Teraz mogę już podejść do egzaminu. Czy na nowo muszę przechodzić etap kwalifikacyjny? Czy muszę ponownie wysyłać wszystkie dokumenty łącznie z przykładowymi operatami i znowu uiszczać opłatę za ten etap?
Nie Wystarczy przysłać do ministerstwa pismo wskazujące termin, w którym czytelniczka chce przystąpić do egzaminu. Takie pismo trzeba złożyć nie później niż na 30 dni przed etapem wstępnym postępowania kwalifikacyjnego. Terminy postępowań...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta