Nowe drożeją, stare tanieją
W ciągu ostatnich sześciu miesięcy ceny mieszkań używanych w stolicy Górnego Śląska spadły o 8 procent
Z odwrotną sytuacją mamy do czynienia na rynku pierwotnym. W pięciu wielkich miastach ceny nowych lokali spadają, a w Katowicach, co prawda niewiele, ale jednak rosną.
Trzymają cenę
Portal www.tabelaofert.pl odnotował, że okres maj – lipiec był w kraju pierwszym kwartałem, w którym ceny wprowadzonych na rynek mieszkań w nowych projektach deweloperskich spadły. Średnio w kraju o 1,3 proc. Najbardziej potaniały tam, gdzie było i jest najdrożej – w aglomeracji warszawskiej (o ponad 5 proc.), a także w samej Warszawie (4,7 proc.), Wrocławiu (3,2 proc.) i Poznaniu (0,2 proc.).
W tym samym czasie w aglomeracji śląskiej nastąpił wzrost cen nowych mieszkań średnio o 2,2 proc. W samych Katowicach było to 2,3 proc. Jak przekłada się to na nominalne ceny mieszkań? Od kwietnia do czerwca średnia cena nowego lokalu w Katowicach wynosiła 7133 zł, a od maja do lipca – 7298 zł za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta