Lublin potrzebuje biurowców
W ciągu dwóch lat w Lublinie zwiększy się liczba nowoczesnych powierzchni biurowych. Obecne zasoby nie przedstawiają się imponująco
W Lublinie podaż obiektów biurowych o podwyższonej klasie szacuje się na około 50 tys. mkw. Przedstawiciele lokalnego rynku nieruchomości uważają jednak, że tak naprawdę żadna z obecnie dostępnych na rynku ofert nie spełnia najwyższych europejskich standardów: z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i dużymi powierzchniami dającymi się dowolnie aranżować.
Z analizy firmy Home Consulting wynika, że zdecydowana większość powierzchni oferowana jest w deweloperskim standardzie wykończenia. Z wykładzinami podłogowymi, instalacją telefoniczną, okablowaniem komputerowym, klimatyzacją i parkingiem. Najczęściej w standardzie open space.
Od kilku lat centrum biurowym Lublina staje się rejon ulicy Zana. Tu swoje siedziby ulokowało wiele instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, m.in. ING Bank Śląski, ING Nationale Nederlanden, SKOK im. Chmielewskiego, grupa PZU, Kredyt Bank, Compensa, Amplico Life, Signal Iduna, Żagiel, HSBC. Poza tym pojedyncze budynki biurowe zlokalizowane są przy ulicach Dolnej, 3 Maja i Sikorskiego.
- W Lublinie oferta nowoczesnych powierzchni biurowych jest bardzo uboga. Brakuje szczególnie dużych, kilkusetmetrowych powierzchni – przyznaje Mieczysław Kowalczyk z Agencji Nieruchomości Guzowski Gozdecki.
Jest nadzieja, że wkrótce sytuacja w tym segmencie się poprawi. Obecnie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta