Program operacyjny „Kapitał ludzki” (PO KL) 2007–2013
Nadrzędnym celem programu operacyjnego „kapitał ludzki” (PO KL) jest umożliwienie pełnego wykorzystania potencjału zasobów ludzkich poprzez wzrost poziomu zatrudnienia i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw i ich pracowników, podniesienie poziomu wykształcenia, zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego, wsparcie budowy struktur administracyjnych państwa oraz zwiększenie spójności społecznej i terytorialnej.
Na realizację założeń PO KL na lata 2007–2013, w tym podnoszenie kwalifikacji przez przedsiębiorców i pracowników poprzez udział w szkoleniach oraz korzystanie z usług doradczych, przeznaczono ok. 11,4 mld euro.
PO KL składa się z dziesięciu priorytetów realizowanych równolegle na poziomie centralnym oraz regionalnym i znajduje się na drugim miejscu pod względem wielkości wśród wszystkich programów operacyjnych.
Dla kogo projekty
W ramach PO KL projekty mogą realizować m.in.: instytucje rynku pracy, instytucje szkoleniowe, jednostki administracji rządowej i samorządowej, instytucje otoczenia biznesu, organizacje pozarządowe oraz instytucje systemu oświaty i szkolnictwa wyższego. Zmianą w stosunku do okresu programowania 2004–2006 jest możliwość występowania przedsiębiorstw w charakterze projektodawcy.
Dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy planują podniesienie kwalifikacji zawodowych swoich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta