Niepełnosprawni głosu nie mają
Niektóre firmy badające opinię publiczną dyskryminują osoby z widocznym kalectwem i kobiety w ciąży – ustaliła „Rz”. Przedstawiciel rządu będzie interweniował
„Rz” dotarła do instrukcji TNS OBOP przeprowadzania badań grupowych. Wynika z niej, że nie mogą brać w nich udziału m.in. niepełnosprawni, osoby jąkające się lub z ubytkami w uzębieniu, kobiety w ciąży. Znaleźli się w grupie, której nie wolno zapraszać na badania sondażowe. Są w niej także np. nadużywający alkoholu.
Z naszych informacji wynika, że nie tylko OBOP może stosować w swoich badaniach dyskryminacyjne reguły. W innej dużej firmie badawczej nie wpuszczono ostatnio osoby poruszającej się o kulach z dwiema protezami.
Wielu ankieterom nie podobają się dyskryminacyjne regulacje. Ale nie protestują. – Zagrożono mi, że jak będę wpuszczał te osoby, to nie dostanę pieniędzy. To co miałem robić? – usłyszeliśmy od jednego z nich.
W czym przeszkadzają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta