Rada na Radę
Proces wyłonienia nowych członków RPP powinien zakończyć się najpóźniej w grudniu przyszłego roku. Już dziś można przewidzieć, że nie będzie to proste
Nasz kalendarz polityczny z pewnością nie ułatwia i tak wyboistej drogi do euro w najszybszym z możliwych terminów, uroczyście zapowiedzianym przez pana premiera. Po drodze mamy bowiem: wybory do Parlamentu Europejskiego (2009), wybory prezydenckie (2010) i parlamentarne (2011). Jakby tego było mało, w trakcie starań o uchylenie derogacji czeka nas też wymiana całego (poza przewodniczącym) składu Rady Polityki Pieniężnej.
Zaprezentowane obok zestawienie zawiera terminy wygaśnięcia kadencji urzędujących obecnie członków Rady Polityki Pieniężnej. Jak widać, ostatni z nich, powołani na mocy obowiązujących przepisów przez prezydenta RP, powinni odejść nie później niż 17 lutego 2010 r.; pierwsi – wyłonieni w drodze głosowania przez Sejm RP – najpóźniej 8 stycznia 2010 r.
Oznacza to, że proces wyłonienia nowych członków RPP przez Sejm i Senat powinien de facto zakończyć się w grudniu przyszłego roku, czyli najpóźniej za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta