Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie lekceważ podejrzanych dyplomów pracownika

22 czerwca 2009 | Gazeta prawa i podatków | Sylwia Wojciechowska

Przedstawienie pracodawcy sfałszowanego dyplomu może mieć różne negatywne skutki dla podwładnego, a środki, którymi może się posłużyć pracodawca, w dużej mierze zależeć będą od rodzaju stanowiska, które dany pracownik zajmował

Dyplom ukończenia studiów to dokument, którego zgodnie z art. 221 kodeksu pracy pracodawca może żądać od kandydata do pracy. Jeśli szef ma podejrzenia, że dyplom, który przedstawił mu pracownik, jest sfałszowany, może wnieść do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. A to dlatego, że posługiwanie się fałszywym dokumentem stanowi przestępstwo z art. 270 kodeksu karnego, zgodnie z którym, kto w celu użycia za autentyczny podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Na tym się nie kończą negatywne skutki posiadania takiego dokumentu.

Można rozwiązać angaż...

I tak, świadome wprowadzenie w błąd pracodawcy poprzez przedstawienie sfałszowanego dyplomu może...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8350

Spis treści
Zamów abonament