Najbardziej przydaje się ubezpieczenie kosztów leczenia
Podstawową opiekę lekarską za granicą można mieć za darmo na podstawie karty wydanej przez NFZ. Za komercyjne ubezpieczenie trzeba zapłacić, jednak w zamian otrzymuje się swobodniejszy dostęp do świadczeń medycznych
Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, wydawana przez wojewódzkie oddziały NFZ, pozwala w nagłych przypadkach skorzystać z usług publicznej służby zdrowia w większości krajów europejskich. Ale w razie potrzeby nie można zgłosić się do dowolnej placówki, lecz tylko do takiej, która ma status publicznej. A za usługę lekarza trzeba nieraz dopłacić z własnej kieszeni, jeśli przepisy odwiedzanego kraju przewidują takie dopłaty.
Większy komfort można zapewnić sobie nawet za 2 – 3 zł dziennie. Tyle wystarczy, by ubezpieczyciel zapłacił za leczenie, jeśli nagle zachorujemy lub ulegniemy wypadkowi w jednym z krajów europejskich. Polisy pokrywające koszty leczenia na całym świecie są droższe. Oczywiście składka rośnie wraz z wysokością sumy ubezpieczenia.
Wszystko co potrzebne turyście
– Gdy możliwość darmowego leczenia za granicą wchodziła w życie, obawialiśmy się, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta