Firmie nie wolno zmienić zdania w toku procesu
W jednej sprawie dopuszczalne jest oparcie roszczenia na różnych podstawach, ale warto się zastanowić, która daje większe szanse wygranej
Sąd Najwyższy w wyroku z 11 grudnia 2009 r. potwierdził, że wskazanie podstawy jest dla sądu wiążące, bo ukierunkowuje proces. Nie można więc, jeśli powołanie podstawy okazało się niefortunne, „przejść” w trakcie procesu w sprawie gospodarczej na inną.
Taką nieudaną próbę podjęła w sprawie wytoczonej spółce z o.o. Nowoczesne Technologie inna spółka z o.o. – Elektrocarbon.
Maszyna okazała się bublem
Elektrocarbon wziął w leasing maszynę kupioną przez leasingodawcę (finansującego) od spółki Technologie. Maszyna okazała się wadliwa. Leasingodawca scedował na Elektrocarbon wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umowy sprzedaży maszyny, z wyjątkiem prawa odstąpienia od tej umowy.
Elektrocarbon, powołując się na art. 560 § 1 kodeksu cywilnego o rękojmi sprzedającego, zwrócił się do sądu o zasądzenie od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta