Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawyborcze starcie partyjnych kolegów

22 marca 2010 | Kraj | Dorota Kołakowska
Radosław Sikorski  i Bronisław Komorowski  o wiele częściej zgadzali się  ze sobą,  niż różnili  w poglądach. Na zdjęciu z prowadzącymi debatę: posłanką Joanną Muchą i wiceszefem Klubu PO Sławomirem Nowakiem
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa
Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski o wiele częściej zgadzali się ze sobą, niż różnili w poglądach. Na zdjęciu z prowadzącymi debatę: posłanką Joanną Muchą i wiceszefem Klubu PO Sławomirem Nowakiem
prof. Wojciech Cwalina
źródło: archiwum prywatne
prof. Wojciech Cwalina
prof.  Piotr Pawełczyk
źródło: Archiwum
prof. Piotr Pawełczyk
Eryk Mistewicz
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa
Eryk Mistewicz

Komorowski i Sikorski chcą ograniczyć prawa prezydenta i odchudzić jego kancelarię

Zamiast dziennikarzy – partyjni konferansjerzy: Joanna Mucha i Sławomir Nowak. Pytania – tylko wcześniej wybrane przez Klub Platformy. W kuluarach żona szefa MSZ Anne Applebaum. Obok niej m.in. szef Klubu PO Grzegorz Schetyna i rzecznik rządu Paweł Graś.

Tak wczoraj o 13 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła się godzinna debata polityków PO, którzy rywalizują, by zostać oficjalnym kandydatem partii w wyborach prezydenckich. Wynik prawyborów partia ogłosi 27 marca. Jej członkowie mogą oddać głos, przesyłając do 25 marca e-mail do centrali PO. W podjęciu decyzji miało im pomóc starcie kandydatów.

Do przygotowania debaty PO wynajęła prywatną firmę producencką ATM – wynika z nieoficjalnych informacji. To ona udostępniała sygnał transmisyjny telewizjom.

Słowne potyczki między Bronisławem Komorowskim a Radosławem Sikorskim podzielone były na trzy rundy. Pierwsza dotyczyła polityki zagranicznej, druga – spraw bieżących, trzecia – wizji prezydentury. W tematyce zagranicznej kandydaci odpowiadali na trzy pytania, w pozostałych na dwa.

Najpierw jednak mieli czas na swobodną wypowiedź. Wygłaszając ją, obaj często zaglądali do kartek.

– Mamy dziś nową Polskę. Chciałbym pokazać światu to, co już osiągnęliśmy, i to, co jeszcze razem zbudujemy – zachęcał Sikorski.

– Polacy potrzebują prezydentury, która łączy, a nie dzieli – dowodził...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8579

Spis treści
Zamów abonament