Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na giełdę latem

03 czerwca 1996 | Ekonomia | AK

Rozpoczyna się dematerializacja świadectw udziałowych

Na giełdę latem

Dziś od rana Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych rozpoczyna przyjmowanie świadectw udziałowych w programie NFI do dematerializacji. Po zamianie formy fizycznej w zapis komputerowy, papiery wartościowe będą niszczone, natomiast dalszy handel tymi świadectwami będzie się odbywał tylko w formie zdematerializowanej, to znaczy z rozliczeniem transakcji poprzez depozyt. Niezależnie od tego będzie trwał, tak jak dotychczas, obrót świadectwami w formie fizycznej: w biurach maklerskich, kantorach, bankach, w obrocie prywatnym -- bez potrzeby ich dematerializacji.

Dematerializacja świadectw udziałowych jest niezbędnym krokiem do rozpoczęcia notowań świadectw na giełdzie. Zdematerializowanymi świadectwami udziałowymi można będzie handlować na rynku publicznym nawet przed rozpoczęciem notowań giełdowych -- na zasadach transakcji pozasesyjnych, dużymi pakietami świadectw. Obrót zdematerializowany mogą także rozpocząć domy maklerskie, niezależnie od prowadzonego obrotu materialnego.

Kiedy pierwsze notowanie?

Niewątpliwie najistotniejsze będzie jednak notowanie świadectw na giełdzie -- gdyż ten rynek będzie punktem odniesienia dla cen na pozostałych rynkach. Kiedy więc można się spodziewać inauguracji notowań świadectw?

Świadectwa zostały, jak wiadomo, dopuszczone...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament