Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kapitał ludzki najważniejszy

03 czerwca 1996 | Ekonomia | JB

Co przesądza o rozwoju gospodarczym

Kapitał ludzki najważniejszy

Podstawą rozwoju gospodarczego nie są złoża surowców, położenie geograficzne czy nawet opanowane technologie, ale przede wszystkim -- kapitał ludzki. Jego charakter określa kierunek, w jakim rozwija się dany kraj i dziedziny gospodarki, w jakich się specjalizuje -- powiedział podczas Międzynarodowego Sympozjum Zarządzania w St. Gallen wybitny amerykański socjolog z Rand Corporation, Francis Fukuyama. Dla krajów Europy Wschodniej słabość więzi społecznych to jedna z podstawowych przeszkód w budowaniu gospodarki rynkowej.

O tym, że poziom wykształcenia i umiejętności społeczeństwa a także jego dziedzictwo kulturowe przesądzają o kierunku rozwoju gospodarczego, najłatwiej przekonać się na przykładzie Chin i Japonii -- twierdzi F. Fukuyama. W Chinach a także we wszystkich krajach Azji Południowej, gdzie mniejszość chińska ma przemożny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament