Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepszy "Wieczór patriotyczny"

03 czerwca 1996 | Kultura | JC

Kontakt '96 w Toruniu

Najlepszy "Wieczór patriotyczny"

Dobiegł końca VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt '96. Pierwszą nagrodę jury przyznało berlińskiemu teatrowi Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz, które prezentowało spektakl Christophera Marthalera "Wieczór patriotyczny (Załatw Europejczyka) ".

Drugie miejsce zdobył Teatr Miejski z Tallina za adaptację prozy Antoniego Czechowa pt. "Pianola albo mechaniczne pianino" w reżyserii Elmo Nüganena. Teatr Polski z Wrocławia, który podczas festiwalu przedstawił "Immanuela Kanta" Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy dostał trzecią nagrodę. Dziennikarze zdecydowali wyróżnić warszawski Teatr Dramatyczny za "Historyję o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" Mikołaja z Wilkowiecka w reżyserii Piotra Cieplaka.

Jezusa poza Kościołem, w opozycji do jego możnych, bliskiego sprawom słabego i wątpiącego człowieka pokazał Piotr Cieplak w odczytanej współcześnie "Historyji o chwalebnym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament