Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

03 czerwca 1996 | Ekonomia | JB

Informacje

OPEC nie zmniejszy produkcji ropy z powodu Iraku

Ze względu na spadek cen ropy na światowych rynkach i rywalizację między producentami, państwom OPEC nie uda się ograniczyć produkcji, tak aby uwzględnić rozpoczęcie przez Irak eksportu czarnego złota w najbliższych tygodniach -- twierdzą eksperci. Dlatego, ich zdaniem, należy liczyć się z kolejnym spadkiem cen. Przedstawiciele OPEC uzgodnili, że ich łączna produkcja powinna wynosić 25-26 mln bd, podczas gdy Irak będzie mógł eksportować 700 tys. bd.

Częściowa wymienialność rubla

Rosyjski bank centralny zezwolił na wymienialność rubla w ramach operacji bieżących, z tym że w przypadku osób fizycznych i cudzoziemów decyzja ta ma wejść w życie po upływie miesiąca. Zezwolenie jest częścią programu wprowadzenia wymienialności rubla zgodnia z art. 8 statutu MFW. Rubel wciąż nie będzie jednak wymienialny w ramach operacji kapitałowych, jak również poza obszarem b. ZSRR.

Klauzula najwyższego uprzywilejowania przedłużona o rok

Prezydent Bill Clinton przedłużył o rok klauzulę najwyższego uprzywilejowania Chin w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi ostrzegając jednocześnie Kongres, że jeśli nie potwierdzi tej decyzji stanie się to z ogromną szkodą dla gospodarki amerykańskiej. Nieprzedłużenie klauzuli oznaczałoby, że chińskie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament