Prawie każda gmina chce mieć swoje lotnisko
Krajowa komunikacja lotnicza
Prawie każda gmina chce mieć swoje lotnisko
Na środę, 5 bm. spółka ze Słupska zapowiedziała uruchomienie połączenia lotniczego tego miasta z Warszawą samolotem turbośmigłowym, wynajętym od firmy White Eagle należącej do Zbigniewa Niemczyckiego. Do dziś jednak LOT, który ma wprowadzić nową linię do swojego systemu rezerwacji miejsc, nie wie, gdzie w Warszawie będą lądowały samoloty ze Słupska: na Okęciu, Bemowie czy może na lotnisku należącym do Zbigniewa Niemczyckiego.
Również władze lokalne Koszalina oddalonego kilkadziesiąt kilometrów od Słupska chcą powołać własną linię lotniczą. Odżywają lokalne pomysły wznowienia ruchu lotniczego z lotniska w Babimoście pod Zieloną Górą. Dotychczas jednak każda tamtejsza próba wznowienia komunikacji lotniczej kończy się fiaskiem. Nie ma rynku i chętnego, który odważyłby się zaryzykować w inwestycję. Do otwarcia lotniska przymierzają się też władze Bydgoszczy. Najnowszą inicjatywą lotniczą jest próba wykorzystania lotniska trawiastego w Nowym Targu. Inicjatorzy tego pomysłu liczą, że z uruchomionych tam połączeń skorzysta głównie Polonia amerykańska, co ma zapewnić wysoką rentowność całego przedsięwzięcia. Dotychczas tylko Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze przed uruchomieniem nowych połączeń ze Śląska zleciło brytyjskiej firmie doradczej badania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta