Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski system bankowy w gospodarce rynkowej

03 czerwca 1996 | Ekonomia | AS

Konferencja naukowa NBP

Polski system bankowy w gospodarce rynkowej

NBP przystosował się do gospodarki rynkowej, ale rynek finansowy w całości nie jest wystarczająco silny i stabilny w obliczu otwierania się na przepływy kapitałów międzynarodowych -- to tylko niektóre z opinii profesorów finansów, którzy uczestniczą w rozpoczętej dzisiaj w Starej Wsi corocznej konferencji naukowej NBP.

W ostatnich latach bank centralny przystosował się szybko do wymagań gospodarki rynkowej, ale polityka makroekonomiczna kolejnych rządów od jesieni 1990 roku była coraz bardziej kształtowana pod presją dziedzictwa socjalizmu i pod wpływem przekonania o zasadności lub nieuchronności miękkiego finansowania -- uważa prof. Wacław Wilczyński. Tylko częściowe działanie mechanizmów rynkowych w gospodarce, wzrastający dług publiczny sprawiają, że NBP ma ograniczone możliwości oddziaływania na decyzje podmiotów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament