Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ważne nie tylko kopalnie

03 czerwca 1996 | Ekonomia | LO

Fabryka Urządzeń Górniczych Georyt SA

Ważne nie tylko kopalnie

Istniejąca od 44 lat Fabryka Urządzeń Górniczych Georyt SA w Krakowie jest obecnie dominującym krajowym producentem hydrauliki sterowniczej dla górnictwa, a jej udział w rynku hydrauliki tradycyjnej wynosi 95 proc. Mimo że produkcja jest rentowna, a obroty rosną, firma postanowiła zdywersyfikować produkcję.

Zadecydował o tym argument, że taka dywersyfikacja perspektywicznie gwarantuje lepszy rozwój zakładu. Opracowany i już realizowany program zakłada, że w 1999 r. zakład będzie wytwarzał ok. 30 proc. wyrobów pozagórniczych, przeznaczonych m. in. dla kolei, drogownictwa i budownictwa. Zwiększy się także udział eksportu, i to do tak odległych krajów, jak Chiny, Indie, Australia. Weszły one w miejsce największego do 1988 r. odbiorcy, jakim był niegdyś ZSRR.

Uwaga na produkcję

Do współpracy przy wyznaczeniu perspektywicznych kierunków działania Georyt zatrudnił specjalistów z firm konsultingowych. Mieli oni odpowiedzieć na pytanie, jakie widzą luki w ich specjalizacji i czy są one perspektywiczne. Konsultanci powiedzieli im także, jakie firmy działają na rynku w wyodrębnionych branżach i jakie dokonują...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament