Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek weryfikuje oceny analityków

03 czerwca 1996 | Ekonomia | TŚ

Rekomendacje i rynek

Rynek weryfikuje oceny analityków

Ogłaszane w kwietniu przez zagranicznych i krajowych analityków rekomendacje były -- podobnie jak te z marca -- dość ostrożne. Jedynie nieliczne spółki otrzymywały jednoznaczne rekomendacje "kupuj".

Dla większości notowanych na warszawskiej giełdzie spółek maj był miesiącem, wktórym ceny ich akcji spadły wporównaniu z końcem kwietnia. Jeśli jednak porównamy z sytuacją z końca 1995 r. , to okaże się, że większość akcji zyskała znacznie więcej niż wyniosła inflacja w tym okresie.

Generalnie można powiedzieć, że w ostatnich miesiącach coraz częściej zdarza się, że rekomendacje kupuj lub trzymaj udzielane są spółkom, których ceny akcji w rzeczywistości znacząco spadają. Liderzy wzrostu na ogół nie są w ogóle rekomendowani.

W maju liderami wzrostu były akcje: Echo Press, Beton Stal i ŁDA, a więc spółek notowanych na rynku równoległym. Z podstawowego parkietu najbardziej podrożały papiery Elektromontażu Export (do niedawna notowany na rynku równoległym) , BIG, Computer Landu i BPH. W sumie w maju na obu rynkach o więcej niż 10 proc.

Po stronie spadkowiczów grono było znacznie większe. Najwięcej (ponad 15 proc. ) w maju stracili, ci którzy przez cały miesiąc trzymali akcje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament