Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złoty sen

03 czerwca 1996 | Świat | RM

Globalny dochód Kalifornii jest wyższy niż Kanady, awprodukcji rolniczej stan ten zajmuje szóste miejsce na świecie

Złoty sen

Ryszard Malik

Palo Alto. Jest druga w nocy, w dyskotece przy California Street trwa zabawa. Niektórzy trochę już podchmieleni goście opuszczają lokal i ruszają z piskiem opon samochodami. Porsche, lexus, ford mustang, BMW z pasażerami nie jadą daleko. Wzdłuż El Camino Real, głównej ulicy miasta ciągnącej się od San Francisco (35 mil na północ) do San Jose (40 mil na południe) , leży kilka miejscowości. Najbogatszy jest Atherton, Redwood ma najlepszy na świecie mikroklimat, Santa Clara jest pięknie położona. Wspaniałe wille są więc oddalone tylko o kilka kilometrów. Ubrane w najnowsze kreacje Diora czy Chanel panie i wytworni panowie zbierają się do wyjazdu. Jutro przecież trzeba iść do pracy, a w Kalifornii praca jest najważniejsza.

Jesteśmy wsercu Doliny Krzemowej, jednym z najprężniejszych ośrodków przemysłowych i naukowych na świecie. Kim są ci ludzie, co robią? To inżynierowie komputerowych mózgów, poszukiwacze genetycznych rozwiązań, profesorowie Uniwersytetu Stanforda, właściciele największych na świecie firm komputerowych i software, studenci z bogatych domów.

Tradycja zobowiązuje

Kalifornia -- Golden State znowu po kilku trudnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament