Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kłopoty z kalendarzem

03 czerwca 1996 | Gazeta | JP

Czy wybory będą przyspieszone

Kłopoty z kalendarzem

W jakim terminie mogą się odbyć najbliższe wybory parlamentarne? Pytanie to staje się aktualne wobec coraz częstszych spekulacji polityków i publicystów na temat skrócenia kadencji. Jak wiadomo, za wiosennym terminem wyborów opowiada się głównie SLD. Wchodząca w skład tego sojuszu SdRP jest chyba najbardziej zaawansowana w przygotowaniach przedwyborczych. Myśl o skróceniu kadencji bliska jest też opozycji pozaparlamentarnej, która wzmocniła swe notowania i pragnęłaby to wykorzystać.

Pomysł przeniesienia przypadających w przyszłym roku wyborów z jesieni na wiosnę zdaje się popierać prezydent Aleksander Kwaśniewski, argumentując, że pozwoliłoby to na spokojniejsze prace nad budżetem, czemu w ostatnich latach wybory dość często przeszkadzały.

Prezydent zapowiadał nawet zgłoszenie inicjatywy w sprawie skodyfikowania prawa wyborczego, która uwzględniałaby postulat zapisania terminu wyborów nie zmuszającego Sejmu do nadmiernego pośpiechu, a zatem i powierzchowności w pracach nad ustawą budżetową. W prawie budżetowym można w ostatnich latach odnotować tendencję do coraz wcześniejszego rozpoczynania prac nad budżetem państwa.

Przeciwko skracaniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament