Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lubię wyzwania

03 czerwca 1996 | Styl życia | IT

Lubię wyzwania

Jest pani prawnikiem. Co pani wiedziała o rolnictwie, zanim została prezesem spółki zajmującej się hodowlą bydła i trzody oraz uprawą zbóż?

Zupełnie nic. Pochodzę z rodziny inteligenckiej. Szczerze mówiąc, może gdybym wiedziała to co teraz, to nie zdecydowałabym się przyjąć propozycji pokierowania spółką. Zresztą tworzyłam ją od podstaw. Począwszy od aktu założycielskiego, poprzez wybór z zasobów Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa gospodarstw do dzierżawy; ich organizowanie, zatrudnianie pracowników.

Co zadecydowało, że zgodziła się pani?

Lubię wyzwania. Widziałam, ile wokół jest nie chcianej ziemi, dla której można znaleźć inwestorów. Spółka została powołana przez wojewodę olsztyńskiego jako jednoosobowa Skarbu Państwa. Obecnie właścicielem jest Energopol Trade z Warszawy. Mamy teraz 2500 ha ziemi. 1500 sztuk trzody. Bydło mleczne i 50 sztuk mięsnej rasy limusine. Chcemy dojść do gospodarstwa o powierzchni 10 tysięcy hektarów. Aby zwiększać hodowlę, musimy sukcesywnie remontować przejmowane gospodarstwa. Jako pierwszy przejęliśmy były PGR w Prajłowie.

Co pani zastała w przejmowanych gospodarstwach?

To było różnie. Często -- ruinę i brud, bo u nas ludzie uważają,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament