Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeśli jesteśmy w Briancon

03 czerwca 1996 | Sport | MC

Giro d'Italia: Richard i Bugno -- zwycięzcy z MG-Technogym, Tonkow nadal liderem

Jeśli jesteśmy w Briancon

Dwa weekendowe etapy, wygrane przez kolarzy MG-Technogym, nie przyniosły większych zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Liderem jest nadal Rosjanin Paweł Tonkow z grupy Panaria-Vinavil. XIV etap z Santuario di Vicoforte do Briancon we Francji wygrał Szwajcar Pascal Richard. W niedzielę Gianni Bugno był najszybszy z uciekającej grupki na trasie XV etapu z Briancon do Aosty.

W sobotę kolarze wjechali do Francji, pokonując m. in. słynną przełęcz Col d'Izoard (2361 mn. p. m. ) i finiszując wcentrum Briancon na Polach Marsowych. Jeśli jesteśmy w Briancon, to wygrywa Szwajcar Pascal Richard. W 1989 roku wygrał on w tym mieście etapowy finisz Tour de France, a dokładnie przed dwunastoma miesiącami kolarz MG-Technogym zwyciężył tu w dość niecodziennych okolicznościach. Lawina zasypała wtedy kilkusetmetrowy odcinek trasy w wysokich partiach Alp, etap przerwano i jako jego wynik zaliczono kolejność na premii Intergiro,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament