Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Razem, ale osobno

03 czerwca 1996 | Kraj | EO

SLD, który dotychczas prezentował się jako zwarta drużyna, targany jest silnymi wewnętrznymi konfliktami

Razem, ale osobno

Podczas niedawnego spotkania szefów organizacji wchodzących w skład SLD Józef Oleksy, przewodniczący SdRP, powiedział, że w tej chwili na scenie politycznej poza opozycją jest aż pięć samodzielnych podmiotów -- prezydent, rząd, SLD, PSL i Grzegorz Kołodko. Dodał też, że choć prezydent Aleksander Kwaśniewski i premier Włodzimierz Cimoszewicz wywodzą się z SLD, to Sojusz nie ma wielkiego wpływu na to, co oni czynią.

Józef Oleksy wyciągnął na światło dzienne to, co od paru miesięcy podskórnie pulsuje w Sojuszu Lewicy Demokratycznej i czemu politycy SLD zazwyczaj zaprzeczają -- wewnętrzne problemy. Sojusz, który dotychczas przedstawiany był przez jego liderów jako jedna rzeka tworzona przez wiele strumyków, coraz bardziej przypomina strumyki, które nie mogą zlać się w jeden nurt.

Od momentu wyborów prezydenckich wydaje się coraz bardziej jasne, że drogi Aleksandra Kwaśniewskiego i jego byłych kolegów klubowych się rozchodzą. Nie sposób też nie zauważyć, że również rząd nie do końca podejmuje decyzje zgodne z wolą klubu. W samym klubie coraz bardziej zaznacza się dominacja SdRP, co niekoniecznie podoba się innym podmiotom. Wiele wskazuje na to, że Sojusz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament