Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

03 czerwca 1996 | Świat | RB

Informacje

Według Voigta Polska mogłaby już być w NATO

Przewodniczący Zgromadzenia Północnoatlantyckiego, Karsten Voigt, powiedział PAP, że gdyby to zależało od niego, Polska już byłaby w NATO. Jego zdaniem istnieją szanse, że już pod koniec br. zapadnie decyzja o zorganizowaniu na początku roku 1997 spotkania, podczas którego zostanie ustalony harmonogram rozmów o przystąpieniu Polski do NATO. Voigt, który przebywał w niedzielę w Poznaniu, podkreślił, że mimo przeszkód, mogących opóźnić proces integracji, trzeba nadal działać w tym kierunku, gdyż "historia nie tworzy się sama".

Londyn znów "przekupuje" IRA

Po sukcesie republikańskiej Sinn Fein w wyborach do 110-osobowego Forum Pokojowego sekretarz ds. Irlandii Płn. Sir Patrick Mayhew dał w ub. sobotę do zrozumienia, iż będzie ona mogła włączyć się do negocjacji "okrągłego stołu", zanim IRA rozpocznie oddawanie arsenałów broni, jeśli tylko wznowi wcześniej zerwany w lutym rozejm. Jest to wyraźne ustępstwo w stosunku do nieprzejednanego dotychczas stanowiska brytyjskiego rządu, który domagał się, by IRA...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament