Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Smutna konieczność

03 czerwca 1996 | Sport | AŁ

Piłkarskie mistrzostwa świata 2002 w Japonii i Korei Południowej

Smutna konieczność

Finały piłkarskich mistrzostw świata zorganizują w 2002 roku dwa kraje azjatyckie -- Japonia i Korea Płd. , o czym zdecydowało w piątek 21 członków komitetu wykonawczego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Obaj partnerzy przyjęli to roztrzygniącie jako smutną konieczność, ale po dniu zastanowienia obiecują, że zrobią wielką imprezę, jakiej świat nie widział.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska zrobiła kawał i Japonii, i Korei Płd. , narzucając im zrobienie wielkiego wspólnego przedsięwzięcia, które obydwa kraje chciały robić osobno i zaangażowały do tego wielkie pieniądze. Japończycy mieli zbudować nowy piękny stadion w Yokohamie z przesuwanym dachem oraz obiecali światu pionierski projekt ekranów telewizyjnych o wymiarach 80 x 35 metrów, które po zakończeniu finałów chcieli upowszechnić wszędzie tam, gdzie kopie się piłkę. Była jeszcze jedna przynęta, którą mieli połknąć członkowie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 770

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Zamów abonament