Nauka idzie w las
Hodowla leśna, dotacje unijne i edukacja przyrodniczo-leśna: to podyplomowe kierunki studiów, które ściągają na uczelnie nie tylko pracowników Lasów Państwowych, ale również prywatnych właścicieli.
Leśnictwo to nauka, która ciągle się rozwija. By więc być na bieżąco z najnowszymi jej osiągnięciami, można samemu śledzić postępy i wdrażać je w życie lub wybrać się na studia podyplomowe z zakresu gospodarki, hodowli lub edukacji przyrodniczo-leśnej. Oferta tego typu specjalności na uczelniach jest z roku na rok coraz szersza i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród pracowników regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych, parków narodowych i krajobrazowych oraz samorządowców.
Wiedzę z tej dziedziny można od lat pogłębiać na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym, a od tego roku również na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Każda z uczelni skupia się na innych aspektach tej nauki. Uniwersytet Przyrodniczy wziął sobie do serca los lasów od strony hodowli, dofinansowywania bezpieczeństwa pracy i edukacji ekologicznej, a Uniwersytet Rolniczy pogłębia zagadnienia ekologii i uprawy roślin niezbędnych do produkcji biopaliw.
Leśnik poszukiwany
Od lat Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta