Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przesiedleńcy: Kowalski i Schmidt

20 września 2010 | Kraj | Jarosław Kałucki
Piotr M. Majewski  brał udział  w konferencji  w Berlinie, podczas której muzealnicy rozmawiali  o wysiedleniach i czystkach etnicznych
autor zdjęcia: Maciej Skawiński
źródło: Fotorzepa
Piotr M. Majewski brał udział w konferencji w Berlinie, podczas której muzealnicy rozmawiali o wysiedleniach i czystkach etnicznych

Wicedyrektor Muzeum II Wojny o przedstawianiu wysiedleń w placówkach w Berlinie i w Gdańsku

Rz: Jak pan ocenia koncepcję berlińskiego Centrum przeciwko Wypędzeniom, zaprezentowaną w weekend w Berlinie przez szefa fundacji Ucieczka Wypędzenie Pojednanie?

dr Piotr M. Majewski, dyrektor zarządzający Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: Jest zbyt ogólnikowa, by można było się do niej odnieść. Została zaprezentowana tuż przed moim wystąpieniem, a ja nie znałem, tak jak żaden z prelegentów, treści referatu prof. Manfreda Kittla.

Ciekawy, choć zaledwie 20-minutowy, referat to zbyt nikła podstawa do dyskusji.

Nie przedstawiono żadnych szczegółów ani proporcji, w jakich zaprezentowane zostaną poszczególne aspekty wysiedleń, a te przecież są kluczowe dla przesłania, jakie ma nieść berlińska wystawa.

Czy mimo to dostrzega pan jakieś pozytywne elementy służące pojednaniu, które ma wpisane w nazwę fundacja organizująca berlińską wystawę?

Moje nadzieje budzi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8731

Spis treści
Zamów abonament