Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudno reklamować zbyt duży transfer danych

21 maja 2011 | Prawo | Sławomir Wikariak

Użytkownicy smartfonów nie zawsze wiedzą, że łączą się z siecią. Operator powinien poinformować klienta o pobieraniu danych. Konsument może złożyć reklamację lub wystąpić z pozwem do sądu

 

Telefony nowej generacji, popularnie zwane smartfonami, służą nie tylko do dzwonienia, ale też do korzystania z Internetu. Instalowane na nich oprogramowanie czasem bez pytania użytkownika o zgodę łączy się z siecią.

– Przedłużałam umowę i dostałam nowy telefon. Po dwóch tygodniach operator wyłączył go. Okazało się, że w ciągu dwóch dni telefon bez mojej wiedzy wysyłał jakieś dane. Ponieważ obowiązywała wciąż stara umowa, z wyjątkowo dużymi stawkami za Internet, rachunek wyniósł 7 tys. zł – opowiada Katarzyna G. z Trójmiasta.

Operator nie uznał jej reklamacji. Zaproponował zmianę abonamentu lub wykupienie dodatkowego pakietu, dzięki czemu rachunek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8933

Spis treści
Zamów abonament