Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dowiesz się, na co i ile pieniędzy wydaje zarząd

21 maja 2011 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Lokator, który chce wiedzieć, co się dzieje w jego spółdzielni, powinien się wybrać na walne zgromadzenie. Tam dostanie odpowiedź

 

Trwa sezon walnych zgromadzeń w spółdzielniach mieszkaniowych. Warto w nich uczestniczyć, ponieważ to na nich zapadają najistotniejsze dla członków decyzje.

Kiedy w częściach

W małych spółdzielniach walne zgromadzenie odbywa się na jednym posiedzeniu. W dużych, w których jest więcej niż 500 członków, może być ono podzielone na części.

Zasady odbywania walnego zgromadzenia określają zapisy w statucie. Rada nadzorcza ustala sposób zaliczania członków do poszczególnych części. Nie może mieszkańców jednego bloku (kilku bloków położonych na jednej działce) zaliczyć do różnych części zgromadzenia.

Samą organizacją walnego zgromadzenia zajmuje się już zarząd. To on szuka odpowiedniej sali i ją wynajmuje, powinien też co do zasady pisemnie zawiadomić wszystkich spółdzielców o terminie zgromadzenia. Nie ma jednak jednej reguły. Każda spółdzielnia ma swoje szczegółowe zasady, a zawiera je statut. Niektóre spółdzielnie zawiadomienia wywieszają w siedzibie oraz na klatkach schodowych, inne przesyłają je listownie każdemu członkowi. Najczęściej imienne zaproszenia rozsyła się w małych spółdzielniach. W dużych raczej już nie, ze względu na zbyt wysokie koszty.

Zawsze jednak w zawiadomieniu powinien być podawany czas, miejsce oraz porządek walnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8933

Spis treści
Zamów abonament