Pomoc w nagłej potrzebie
Przed zagranicznym urlopem nie powinniśmy zastanawiać się, czy kupić polisę, tylko jaką wybrać
Ogólna zasada jest taka, że im wyższe sumy ubezpieczenia limitujące np. koszty leczenia pokrywane przez towarzystwo, tym lepiej. Bo wtedy jest większa gwarancja, że w razie potrzeby otrzymamy wystarczającą pomoc.
– Wiele z niefortunnych okoliczności może wystąpić jednocześnie. Taka kumulacja nieszczęśliwych zdarzeń może naprawdę słono kosztować i sprawić, że zamiast wspominać podróż, będziemy chcieli o niej jak najszybciej zapomnieć – mówi Małgorzata Cieślak, ekspert ds. ubezpieczeń w mBanku.
Oczywiście, ubezpieczenie z szerokim zakresem ochrony (obejmujące wiele potencjalnych zdarzeń) i z wysoką sumą ubezpieczenia jest dużo droższe; cena zależy głównie od tych dwóch parametrów. Ale jeśli wybieramy się na zagraniczne wakacje organizowane przez biuro podróży, musimy pamiętać, że polisę z podstawowym zakresem dostajemy w pakiecie. Dlatego na własną rękę powinniśmy postarać się o ubezpieczenie spełniające indywidualne oczekiwania. Na przykład osoba uprawiająca sporty ekstremalne, przewlekle chora czy kobieta w ciąży nie mają co liczyć na sfinansowanie kosztów leczenia (związanych z ich specyficzną sytuacją) z podstawowej polisy.
Może się też zdarzyć, że nawet mając polisę będziemy musieli wyłożyć własne pieniądze. Czasami towarzystwa określają limit wydatków, do którego należy samemu pokryć koszty leczenia na miejscu. Wtedy trzeba koniecznie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta