Kariera menedżera także dla mam
17 proc. kobiet odeszło z pracy w IV kwartale 2010 r. ze względu na obowiązki rodzinne. Ponad połowa Polaków uważa, że macierzyństwo to bariera w karierze kobiety. Ale prawie dwie trzecie zna matki-menedżerki
Choć ponad połowa Polaków stwierdziła w badaniu firmy Manpower, że obowiązki macierzyńskie ograniczają potencjał zawodowy kobiet, to nie brakuje pań, które godzą karierę z rolą matki nawet kilkorga dzieci.
– Macierzyństwo, zwłaszcza przy większej liczbie dzieci, wykształca absolutną wielozadaniowość, która bardzo pomaga w pracy – podkreśla Ilona Weiss, wiceprezes ds. finansowych giełdowej Sygnity, mama 8-letniego Mikołaja, 6-letniej Oli i 3-letniego Pawła.
Zapewnia, że macierzyństwo nigdy nie przeszkadzało jej w karierze. Było wręcz atutem. – Moi szefowie i koledzy wiedzieli, że potrafię koordynować i zarządzać – wyjaśnia.
– Gdy pracownik jest solidny, dobrze zorganizowany, to dziecko nie jest przeszkodą. Ja zawsze miałam większą motywację, by efektywnie działać, by mieć np. agendę spotkań i ich nie przedłużać w nieskończoność, by nauczyć się sprawnie delegować pracę i dobrze zarządzać zespołem – podkreśla Olga Korolec, mama 9-letniego Jasia, 7-letniego Bartka, 4-letniego Krzysia i 4-miesięcznej Tereski.
4 godz. 45 minut pracuje średnio w domu zamężna matka – wyliczył GUS
Do października zeszłego roku była wiceprezesem ds. komunikacji i marketingu w ITI Neovision, operatorze platformy „n".
Zrezygnowała ze stanowiska, gdy czwarta ciąża okazała się problematyczna i wiadomo było, że przez dłuższy czas nie może sobie pozwolić na pracę na pełnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta