Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pauza między umowami wpływa na chorobowe

27 czerwca 2011 | Prawo i praktyka | Izabela Nowacka

W wynagrodzeniu lub zasiłku za czas niedyspozycji zdrowotnej nie uwzględniamy wypłat, jakie pracownik otrzymał z pierwszego angażu. Warunek: drugi kontrakt został zawarty po kilku dniach

- Pracownik miał w kwietniu br. sześć dni przerwy między kolejnymi umowami o pracę. Podstawę chorobowego obliczam jak dla nowo zatrudnionego. Czy biorę pod uwagę wynagrodzenie z poprzedniego angażu pracowniczego? – pyta czytelnik.

Sześciodniowa przerwa między jednym a drugim zatrudnieniem w kwietniu spowodowała, że przychodu z pierwszej, zakończonej umowy o pracę nie bierze się pod uwagę przy ustalaniu podstawy wymiaru świadczenia za okres choroby przypadającej w trakcie ubezpieczenia chorobowego z tytułu obecnego stosunku pracy.

Potrzebna ciągłość

Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego i wynagrodzenia chorobowego ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia uzyskanego u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie którego powstała niezdolność do pracy.

Tak stanowi art. 36 ust. 4...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8963

Spis treści
Zamów abonament