Bogata oferta kierunków
Kandydaci mają w czym wybierać. Uczelnie uruchamiają niemal wszystkie specjalności na studiach II stopnia. Najciekawsze proponują wyższe szkoły techniczne.
Politechnika Gdańska jako jedna z niewielu uczelni właśnie w czasie sesji zimowej przeprowadza rekrutację na nowo utworzony kierunek. Razem z firmą General Electric uruchamia studia magisterskie w zakresie podwodnych technologii dla przemysłu naftowego. To pierwsza taka specjalność w Polsce. Będzie realizowana na studiach II stopnia na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.
Na kierunku tym mają być kształceni inżynierowie wyspecjalizowani w technologii dla przemysłu naftowego. Ponad 30 studentów naukę rozpocznie w lutym.
Gwarancja zatrudnienia
Prodziekan ds. organizacji studiów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG, dr inż. Damian Bocheński, informował, że o przyjęcie mogą się ubiegać absolwenci studiów I stopnia nie tylko z tego wydziału.
– Rekrutacja potrwa do 12 lutego, o indeks mogą się ubiegać także studenci innych wydziałów, np. mechanicznego, elektronicznego i elektrotechnicznego – stwierdził.
Dyrektor zarządzająca General Electric Engineering Design Center Magdalena Nizik uważa, że „dział projektowania sprzętu do podwodnego wydobycia ropy i gazu to obecnie najszybciej rozwijający się dział w ramach EDC".
Zespół pracujący nad tymi projektami liczy około 200 pracowników, a w 2013 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 350 osób, w przyszłym roku zaś ma być...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta