Prawnik a dyplomacja
Po kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych mają w ofercie wyższe uczelnie. Dzięki nim można zmienić zawód lub podnieść kwalifikacje.
Uniwersytet Gdański – jak nas poinformowano w dziale kształcenia – ma ok. 90 studiów podyplomowych. Zimą rusza m.in. druga edycja Historia i społeczeństwo. Dziedzictwo epok na wydziale historycznym. W czasie trzech semestrów w trybie zaocznym słuchacze będą mieć zajęcia m.in. o rodzinie, komunikacji, mediach, wojskowości czy historii i społeczeństwie. – Osoby z wykształceniem pedagogicznym po skończeniu tych studiów zyskają prawo do nauczania przedmiotu Historia i społeczeństwo w szkołach ponadgimnazjalnych – mówią przedstawiciele uczelni. Warunkiem uzyskania tych uprawnień jest odbycie 60-godzinnej praktyki zawodowej w szkole ponadgimnazjalnej. Zainteresowani dokumenty mogą składać do połowy lutego. Czesne wynosi 1,5 tys. zł za semestr.
Innym kierunkiem podyplomowym jest Praca z dzieckiem niedostosowanym społecznie i jego rodziną na Wydziale Nauk Społecznych UG. Mogą się nań decydować osoby z wykształceniem wyższym magisterskim m.in. z psychologii, pedagogiki, prawa. – Adresowany jest zwłaszcza do tych, którzy pracują lub przygotowują się do pracy w przedszkolach i szkołach integracyjnych, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, poradniach i innych placówkach zajmujących się edukacją i terapią dzieci...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta