Nie zawsze w firmie trzeba przeliczać, ilu niepełnosprawnych pracuje na etacie
Pracodawca musi składać korekty w PFRON tylko wtedy, gdy otrzymane z opóźnieniem orzeczenie o niepełnosprawności oznaczało dla niego więcej obowiązków. Gdy ma mu przynieść korzyści, poprawianie dokumentów jest fakultatywne
Z punktu widzenia pracodawców w zakresie wliczania osób niepełnosprawnych do stanu zatrudnienia niebagatelne znaczenie ma przepis art. 2a ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jedn. DzU z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm., dalej ustawa o rehabilitacji).
Wyjaśnienie dotyczące obowiązku jego stosowania przedstawiło właśnie Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych (BON).
Odpowiedź urzędu
Fragment stanowiska BON z 22 stycznia 2013 r. (BON-I-52311-15-2-LK/2013).
Pracodawca wykazujący stany zatrudnienia osób niepełnosprawnych, który w wyniku niezastosowania art. 2a ust. 2 i 3 ustawy ustalił nieprawidłowe wartości tych stanów,
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta